Termitiště – volný necenzurovaný prostor pro publikaci článků a blogů

 Téma je libovolné, závisí jen na autorovi. Pro články, které nepůjde nikam zařadit,  existuje rubrika “Balast”. Ta je dobrá i pro rozpracované věci, koncepty a provádění hokusů-pokusů. 


Registrace:

– pro psaní článků  je třeba se zaregistrovat (klikněte zde). Registrace autora je bezplatná.

– před registrací je dobré si připravit heslo, kterým se budete přihlašovat. Pravidla pro heslo jsou – minimální délka 12 znaků, musí obsahovat aspoň jedno velké písmeno, jednu číslici a jeden speciální znak (@, !,?,#,^,&, *, tečka, středník atď.). Takže např. heslo “plavedotramwajeA.2” nebo “Einzwei#1236” je OK.

– při registraci stačí vyplnit přihlašovací jméno, heslo a e-mail a kliknout na “Odeslat žádost adminovi”. Nejpozději do druhého dne vám admin zřídí přístup a obdržíte potvrzovací e-mail.

– jakmile je heslo vytvořené, je možné se přihlásit. Přihlaste se v pravém panelu nad rubrikou “Nové články”. Při přihlašování můžete zaškrtnout “Zapamatovat si mě”, aby přihlášení drželo trvale.

– po přihlášení se nahoře objeví černá lišta s přístupem do redakční části, odkud se zakládají nové články (položka značená ➕ Akce)

– vpravo nahoře v liště je jméno přihlášeného uživatele.  Po najetí na něj se zobrazí nabídka, kde  je položka Profil – v profilu můžete upravit svůj nick i s diakritikou. Stačí vyplnit pole “Přezdívka”, vybrat správný tvar nicku ve volbě “Veřejně zobrazovat jako” a potom kliknout dole na tlačítko Aktualizovat profil. Uživatelské jméno pro přihlašování zůstává bez diakritiky a bez mezer. Zpět z profilu se vrátíte kliknutím  na text Termitiště u letiště vlevo nahoře v černé liště.  Tato položka funguje jako přepínač mezi redakční částí a webem, tam i zpátky. Redakční část slouží k zakládání a dodatečné úpravě článků a k nastavení profilu.


Přidání nového článku na web:

– v horní černé liště klikněte na ➕ Akce a vyberte Vytvořit příspěvek (druhá varianta téhož je kliknout na odkaz “Přidat článek”, který se zobrazuje v pravém panelu nad seznamem “Nové články”) . V seznamu rubrik vpravo zaškrtněte jednu nebo víc rubrik, kam se má článek zařadit. Pro nezařaditelné věci použijte rubriku “Balast”. Rubrika článku se dá změnit dodatečně. Po vyplnění názvu a textu článku kliknout na Publikovat. Hotovo. Kliknutím  na text Termitiště u letiště vlevo nahoře v černé liště se vrátíte zpátky na web, kde se nový článek objeví ve zvolené rubrice.